Německý jazyk

10 důvodů proč se učit němčinu.

 1. Více než 100.000 pracovních míst v 8.000 německy mluvících firmách v České republice - a kvalifikovaní mladí spolupracovníci jsou vždy vítáni. Nenechte si ujít příležitost!
 2. 90% německy mluvících firem v České republice hledá spolupracovníky, kteří hovoří německy. Znalost němčiny zvyšuje šance na kariéru. Učiní z Vás produktivního spolupracovníka u zaměstnavatele s mezinárodními obchodními styky.
 3. 11.066 kilometrů sjezdovek je v Rakousku a německých Alpách - nebylo by příjemné se zde na dovolené domluvit německy? Můžete tak poznat zemi i lidi skutečně „na vlastní kůži” - a získat nové přátele!
 4. 1.277 kilometrů hranic spojuje Českou republiku s německy mluvícími přáteli - ale jazyková hranice existovat nemusí. Němčinu lze prakticky uplatnit velice blízko!
 5. O 12.000 Kč více vydělávají manažeři v německy mluvících firmách než je srovnatelný měsíční průměr v České republice. Dobré vyhlídky pro Vaši kariéru!
 6. 88 milionů občanů EU mají němčinu jako svůj mateřský jazyk. Je to tak nejčastěji mluvená rodná řeč v EU (španělsky <40 mil., anglicky 60,3 mil., francouzsky 61,6 mil.) a může Vám usnadnit dorozumění v celé Evropě.
 7. Nejkrásnější fotbalový stadion na světě je podle „The Times”v Dortmundu a Tomáš Rosický stejně jako Jan Koller tam již oslavili své fotbalové úspěchy. Třeba byste jednou chtěli i Vy sami zažít tu jedinečnou atmosféru?
 8. Škoda zaměstnává 21.800 pracovníků a u partnera Volkswagenu není určitě na škodu ovládat němčinu jako komunikační jazyk. Sbíráte tak se znalostí němčiny i plusové body pro svůj profesní život.
 9. Cca 700 stipendií na studijní pobyt v Německu pro české studenty přiděluje Německé akademická výměnná služba (DAAD). Na německých univerzitách pobývalo prostřednictvím DAAD již cca 20.000 českých studentů a vědeckých pracovníků. Vznikají tak zcela nové perspektivy!
 10. Program AKCE Rakousko - Česká republika poskytuje ročně stipendia pro přibližně 80 studentu a 20 vysokoškolských profesoru z CR na jejich 1-5 měsíční studijní či výzkumné pobyty v Rakousku. V rámci kooperačních projektů mezi jednotlivými univerzitami obou zemí je finančně podpořeno na 500 studentu a 200 univerzitních pracovníků.
 11. 2 miliony Němců a Rakušanů navštěvuje každoročně Českou republiku. A i když to ne vždy dávají najevo - jsou vděční, když se s nimi hovoří německy, a oceňují služby v němčině. A spokojený zákazník se vždy vrací.

 

další odkazy:

http://www.goethe.de/ins/cz/pra/csindex.htm
http://www.goethe.de/ins/cz/pra/lhr/kar/plu/csindex.htm
http://www.goethe.de/ins/cz/pra/kul/duc/zfa/cs6546706.htm

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer