Informační centrum

Umístění: Informační centrum (dále jen IC) je velká, světlá místnost nacházející se ve třetím podlaží školy.

Správce: Jeho správkyní je Mgr. Markéta Ketnerová, absolventka Janáčkovy Akademie Múzických Umění oboru divadelní dramaturgie a Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity, oboru vychovatelství a zároveň absolventka Střední knihovnické školy oboru Vědeckotechnické informace a knihovnictví.

Vybavení: V IC se nachází žákovská knihovna, učitelská knihovna a kopírka. V knihovně si vybere opravdu každý. Nacházejí se zde jak knihy pro začínající čtenáře - prvňáčky, ale i bestsellery pro ostřílené čtenáře jako například sága o Harrym Potterovi, Pán prstenů, Letopisy Narnie či populární „dračí” knihy Eldest a Eragon. Pochopitelně nechybějí knihy potřebné pro výuku českého jazyka a literatury a ostatních předmětů.

Knihovna: V bohaté knihovně si vybere opravdu každý. Nacházejí se zde jak knihy pro začínající čtenáře - prvňáčky, ale i bestsellery pro ostřílené čtenáře jako například sága o Harrym Potterovi, Pán prstenů, Letopisy Narnie či populární „dračí” knihy Eldest a Eragon.  Pochopitelně nechybějí knihy potřebné pro výuku českého jazyka a literatury a ostatních předmětů.

Program: IC je otevřené celý týden od sedmé hodiny ranní do půl třetí odpoledne a je přístupné všem žákům a učitelům. Žáci i učitelé mají knihovnické služby zcela zdarma. Pravidelně se zde schází školní parlament. Ráno a odpoledne využívají IC dojíždějící žáci a děti čekající na odpolední vyučování. Někteří si zde zpracovávají třeba referáty, další se připravují na výuku nebo zkrátka jen tak odpočívají v příjemném prostředí.

IC také poskytuje zázemí realizačnímu týmu Školní Telky.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer