Informační centrum

Umístění: Informační centrum (dále jen IC) je velká, světlá místnost nacházející se ve třetím podlaží školy.

Správce: Jeho správkyní je Mgr. Markéta Ketnerová, absolventka Janáčkovy Akademie Múzických Umění oboru divadelní dramaturgie a Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity, oboru vychovatelství a zároveň absolventka Střední knihovnické školy oboru Vědeckotechnické informace a knihovnictví.

Vybavení: V IC  se nachází žákovská a učitelská knihovna, dále televize, DVD, video, projektor a kopírka. IC sousedí s Multimediální učebnou, která je momentálně ve výstavbě. IC je otevřené celý týden od sedmé hodiny ranní do tří hodin odpoledne.

Knihovna: V bohaté knihovně si vybere opravdu každý. Nacházejí se zde jak knihy pro začínající čtenáře - prvňáčky, ale i bestsellery pro ostřílené čtenáře jako například sága o Harrym Potterovi, Pán prstenů, Letopisy Narnie či populární „dračí” knihy Eldest a Eragon.  Pochopitelně nechybějí knihy potřebné pro výuku českého jazyka a literatury a ostatních předmětů.

Program: IC je přístupné všem žákům a učitelům. Na přání učitelů je jim připravena vyučovací hodina přesně dle jejich požadavků. V ranních a odpoledních hodinách ho vyhledávají především dojíždějící žáci čekající na spoj. Během vyučování IC hojně navštěvují učitelé, kteří zde žákům zpestřují výuku nejrůznějších předmětů buď prací na PC nebo sledování videa, DVD či počítačových prezentací. IC je také využíváno žáky ve volných hodinách, kdy čekají na další vyučování. Někteří si zde zpracovávají třeba referáty, další se připravují na výuku nebo zkrátka jen tak odpočívají v příjemném prostředí. IC využívá i družina, která si sem chodí promítat na DVD dětské filmy a pohádky.

Zájmové sekce: V IC sídlí také redakce školního rozhlasu, který vysílá pravidelně každou středu o velké přestávce a také redakce školního měsíčníku - Školovin. Redakční rada časopisu se schází v pátek a vede ji pan učitel Jan Francálek. Kromě toho má v IC zázemí Dramatická sekce I a II neboli  Dramaťák. Divadelní nadšenci z prvního stupně připravují inscenaci na motivy knihy Už se nebojím tmy, se kterou by rádi vystoupili a hlavně uspěli na letošním ročníku Docela malého festivalu. Starší divadelní harcovníci připravují muzikál Noc na Karlštejně.

Soutěže: V IC probíhají školní i oblastní kola různých soutěží. Například Mladý Démosthenes, recitační soutěže, výstavy aj.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer